22.03.2018 Sławomir Skowerski, GoldenSubmarine

Apple kusi kolorami, a Lacoste porzuca krokodyla, ale to Burger King jest "gorącym" tematem

Kampanie
  • Facebook Polub

Sławomir Skowerski (fot. GoldenSubmarine)
Sławomir Skowerski (fot. GoldenSubmarine)

Sławomir Skowerski, Head of Copywriting z GoldenSubmarine, specjalnie dla Interaktywnie.com pisze o kampaniach, które w ostatnim czasie zasługiwały na specjalną uwagę. 

Apple

Apple od zawsze słynie z dobrych reklam. Tym razem, prezentując swój HomePod korporacja zaproponowała współpracę znanemu filmowcowi - Spike’owi Jonze’owi. Efekt? Wizualne i muzyczne szaleństwo w postaci spotu w rytmie „Til It’s Over”. Przez 4 minuty bierzemy udział w emocjonalnej wyprawie w plastyczny świat ruchu i kolorowych rytmów, która kształtuje przestrzeń naszych marzeń. Świetna metafora pokazująca możliwości nowego sprzętu Apple. 

Lacoste

Lacoste zmieniło swoje logo – na chwilę i w słusznym celu. Krokodyla zastąpiło 10 innych zwierząt, poważnie zagrożonych wyginięciem. Akcja marki wspierała kampanię Save Our Species, która zwraca uwagę na problem bezpieczeństwa rzadkich gatunków.

Liczba wydrukowanych koszulek odpowiadała dokładnie liczbie opisywanych zwierząt.

Wśród 1175 sztuk koszulek znalazły się 350 z tygrysem sumatryjskim i tylko 30 z morświnem kalifornijskim. Nie szukajcie ich, wszystkie sprzedały się od razu. 

Burger King

Najgorętsza kampania w marcu? Zrobił ją niemiecki Burger King rekrutujący młodzież do pracy w swoich restauracjach. Sieć fastfoodowa wykorzystała do tego serię energicznych, kipiących od gorących emocji zdjęć z festiwalu ognia z Walencji czy protestów antyglobalistów.

Kochasz ogień? Skontaktuj się z nami – mówi „Król Burgerów”. Delikatnie przypominając przy tym, że są one grillowanie na prawdziwym ogniu. Czekam na polską wersję w okolicach listopada! 

65017_bk_love_fire_4.jpg

 

Sławomir Skowerski, Head of Copywriting w GoldenSubmarine. Z GoldenSubmarine związany od sześciu lat. Odpowiada za podnoszenie jakości copywritingu i kreację kampanii dla kluczowych klientów agencji – ING Banku Śląskiego, Volkswagen Group, Vienna Life, NIVEA czy Grupy Żywiec. W 2017 roku projekty, przy których pracował zdobyły kilka Golden Arrow, Kreatur, MIXX Awards i Effie. Razem z całą agencją zdobył też tytuł Agencji Interaktywnej Roku 2017 wg M&MP. Posiadacz certyfikatu DIMAQ, szef grupy roboczej Agencje Interaktywne w IAB Polska oraz arbiter w Komisji Etyki Reklamy. 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij

Czytaj podobne