11.07.2018

WhatsApp będzie oznaczał przekazywane wiadomości

Social media
  • Facebook Polub

Whatsapp (materiały prasowe)
Whatsapp (materiały prasowe)

WhatsApp będzie oznaczać wiadomości, które zostały udostępnione z innego źródła. Dodatkowa etykietka przy wiadomościach tekstowych, zdjęciach i filmach ma pomóc w walce z rozpowszechnianiem dezinformacji. Łatwo bowiem będzie ustalić, czy wiadomość została napisana przez nadawcę, czy może automatycznie (i bezmyślnie) podana dalej.

WhatsApp testował to rozwiązanie na swoich największych rynkach, Indiach i Brazylii, gdzie problem z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji jest największy i całkowicie realny.

W Indiach z powodu fake newsa, w którym ostrzegano przed handlarzami dziećmi, doszło do linczu. Zginęło pięć niewinnych osób. Film, który rozwścieczył tłum, okazał się w rzeczywistości częścią kampanii społecznej.

W Brazylii z kolei WhatsAppa wykorzystano do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji antyszczepionkowych, w czym upatruje się przyczyny powrotu żółtej febry.  

Nowa funcjonalność jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji. 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij
titek76, 80.53.185.*, 12.07.2018 / 12:23
Ludzie nie dajcie się oszukiwać! Whatsapp jest dziurawy i wcale nie za darmo. Płacicie swoją prywatnością. Polecam poczytać o polskim, bezpiecznym komunikatorze: http://https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/usecrypt-polski-szyfrowany-komunikator-na-smartfony-i-komputery/z6z6gnf
Michał Wawrzyniak 12.07.2018 / 13:55
Z jednej strony to naprawdę dobre, że będą weryfikować, czy coś jest "fake newsem" czy też nie.
Z drugiej strony mam duży problem z tym, że to może być kolejna sposobność do inwigilowania i uznaniowego mówienia, czy coś jest nieprawdą czy nie jest. Wszystko w rękach Wielkiego Przywódcy.