11.02.2019

Twitter w końcu zdradza, ile osób dziennie korzysta z jego serwisu

Social media
  • Facebook Polub

Photo by freestocks.org from Pexels
Photo by freestocks.org from Pexels

Liczba dziennych aktywnych użytkowników Twittera przez lata była tajemnicą, bo - jak mówiła firma - jej kondycję lepiej obrazowała dynamika ich wzrostu. W zeszłym tygodniu Jack Dorsey w końcu zdecydował się jednak podzielić tą informacją. Ilu dziennych aktywnych użytkowników ma więc Twitter? 126 milionów użytkowników, czyli - jak nie omieszkały zauważyć media - o 60 milionów mniej użytkowników niż Snapchat, o Facebooku nawet nie wspominając. 

Informacja o DAU (Daily Active Users) nie pojawia się przypadkowo. Jak zwracają uwagę dziennikarze, liczba miesięcznych aktywnych użytkowników Twittera MAU (Monthly Active Users) od pewnego już czasu się kurczy, więc koncentracja na DAU - ten wskaźnik szczęśliwie rośnie - pozwala pokazać się inwestorom od lepszej strony. 

Lepszej, ale nie najlepszej, bo w nagłówkach gazet, które powtórzyły tę informację, znalazła się ona zaraz obok porównania do Snapchata, który ma ok. 60 milionów DAU więcej.

Twitter był jednak na to przygotowany i w liście do inwestorów podkreśla, że zlicza użytkowników, którzy są "monetyzowalni" (mDAU), czyli mogą być wystawieni na kontakt z reklamami, podczas gry inne firmy zliczają wszystkich, także tych, którzy skorzystali z aplikacji jedynie po to, by np. wysłać wiadomość. 

- Chcemy dostarczać każdego dnia coś wartościowego dla ludzi na Twitterze i wierzymy, że mDAU oraz związany z nimi wzrost, to najlepsze sposoby mierzenia naszego sukcesu - czytamy w oświadczeniu spółki. - Nasze mDAU nie są porównywalne do danych z innych firm, bo one obejmują także te osoby, które nie widzą reklam. 

67029_1.png

Dane, które ujawnił Twitter, pokazują, że strategia firmy ma opierać się teraz o skuteczniejszą monetyzację tych osób, którzy już korzystają z aplikacji. Spółka chce zapewnić im spójne doświadczenia, koncentrując dyskusje wokół np. wydarzeń sportowych i politycznych. Lepszy dostęp do najświeższych tweetów i współpraca z zewnętrznymi podmiotami ma pomóc użytkownikom "być na bieżąco".

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij