9.08.2018

Twitter nie zbanuje Alexa Jonesa, bo nie złamał regulaminu platformy

Social media
  • Facebook Polub

Copyright Marisa Allegra Williams (@marisa) for Twitter, Inc.
Copyright Marisa Allegra Williams (@marisa) for Twitter, Inc.

Infowars, internetowy program znanego z głoszenia teorii spiskowych Alexa Jonesa, w ciągu kilku ostatnich dni zniknął z iTunes, Spotify, YouTube'a, Facebooka i Pinteresta. Jedynie Jack Dorsey, prezes Twittera, nie przyłączył się do tej ofensywy, tłumacząc, że Jones nie złamał regulaminu platformy.

Po tej deklaracji na Dorseya posypały się gromy. Twitter od lat uchodzi za miejsce, gdzie dezinformacja i mowa nienawiści rozchodzą się bez większych przeszkód i reakcji ze strony administratorów. W 2015 roku przyznał to ówczesny prezes Twittera, Dick Costolo. Potem jednak odszedł z firmy, zastąpiony przez Doresya, który bardzo dba o to, by platforma pozostała neutralna. Trudno zresztą postępować inaczej, gdy jednym z najpopularniejszych jej użytkowników jest prezydent, który ani od dezinformacji, ani od mowy nienawiści nie stroni. 

Dorsey bronił swojej decyzji, pisząc, że faktycznie Jones wyolbrzymia i rozsiewa niepotwierdzone informacje (kłamie?), ale to... rola dziennikarzy, by krytycznie się do nich odnosić, przedstawiać fakty i skłaniać ludzi do wyrobienia dobie opinii. 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij