3.01.2019

Netflix ostrzega przed "Bird Box" Challenge

Social media
  • Facebook Polub


W grudniu film „Nie otwieraj oczu” (oryginalny tytuł to „Bird Box”) z Sandrą Bullock w roli głównej obejrzało 45 mln użytkowników Netfliksa, co nie tylko zaowocowało falą internetowych memów, ale próbami przeniesienia do realu wyzwań, z jakimi mierzyli się bohaterowie tej produkcji. Wyzwanie ("Bird Box" Challenge) stało się na tyle popularne, że platforma postanowiła zareagować. 

- Nie mogę uwierzyć, że muszę to mówić, ale: PROSZĘ, NIE ZRÓBCIE SOBIE KRZYWDY PRZY BIRD BOX CHALLENGE. Nie wiemy, jak to się zaczęło i doceniamy sympatię, ale Dziewczynka i Chłopiec mają jedno życzenie na 2019 rok - nie wylądujcie w szpitalu z powodu memów - napisali na Twitterze administratorzy konta Netfliksa. 

Na czym polega wyzwanie? Trzeba zamknąć oczy i radzić sobie tak jak radziła sobie bohaterka produkcji, która - by ratować siebie i swoje dzieci - ucieka przed śmiercionośnymi halucynacjami z opaską na oczach.

Pod hasztagiem #BirdBoxChallenge internauci zaczęli szybko publikować nagrania, na których pokazują swoje próby, a że ani motywacja nie ta, ani umiejętności, różnie to wygląda. 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij