8.08.2018

Liczba dziennych użytkowników Snapchata spadła. Po raz pierwszy w historii

Social media
  • Facebook Polub


Snap potwierdził, że redesign, który miał przyciągnąć do aplikacji nowych użytkowników, kosztował go utratę 2% dotychczasowych (DAU - dziennych aktywnych użytkowników). Ich liczba - po raz pierwszy w historii aplikacji - spadła. W ciągu jednego kwartału skurczyła się z 191 milionów do 188 milionów, czego jednak można się było spodziewać.

Redesign był szeroko krytykowany. Prawie 600 tysięcy osób podpisało petycję z prośbą o przywrócenie starej wersji, a sprawa była mocno nagłaśniana przez media, które pieczołowicie odnotowywały głosy oburzonych celebrytów takich jak np. Kylie Jenner. Snap pozostawał jednak nieugięty w sprawie ewentualnego wycofania wprowadzonych zmian.

Co ciekawe, wyniki finansowe spółki za drugi kwartał, wyglądają całkiem dobrze. Przychody, które jeszcze w zeszłym kwartale rozczarowały inwestorów, w tym wzrosły o 44 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym - z 182 mln dol. do 262 milionów w tym roku (analitycy spodziewali się 249). 

Spadek liczby dziennych użytkowników nie jest jednak dobrą wiadomością, tym bardziej, że każdy utracony użytkownik Snapachata jest potencjalnym wzmocnieniem jego największego rywala. Instagram, który skopiował już wszystkie core'owe funkcje Snapchata, przykuł uwagę nawet Kylie Jenner, która - rozczarowana kierunkiem rozwoju swojej ulubionej aplikacji - właśnie tam skierowała swoją socialową aktywność. 

Wysokie zaangażowanie najmłodszych użytkowników, którzy stanowią bazę Snapchata, było dla marketerów głównym czynnikiem, który mógłby przekonać ich do zwiększenia wydatków na platformie. Jeśli chodzi o resztę, aplikacja Spiegela ciągle nie może konkurować z Instagramem. Liczba użytkowników Instagrama jest nie tylko pięć raz większa, ale sama aplikacja jest też dużo bardziej zrozumiała i zwyczajnie pewniejsza dla tych, którzy liczą pieniądze. 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij