29.01.2019

Facebook wprowadza nowy format reklamowy dedykowany branży samochodowej

Social media
  • Facebook Polub

materiały prasowe (fot. Facebook)
materiały prasowe (fot. Facebook)

Automotive Inventory Ads to rozwiązanie, dzięki któremu sprzedawcy będą mogli zautomatyzować proces tworzenia i targetowania reklam dla osób zainteresowanych zakupem auta. 

Automotive Inventory Ads pozwalają dealerom tworzyć na Facebooku katalog z uwzględnieniem takich zmiennych jak marka, model, rok i lokalizacja dostępnych aut. W oparciu o ten katalog oraz historię wyszukiwań samochodów na stronach motoryzacyjnych tworzona jest reklama, która pokazuje odbiorcy najbardziej dopasowane do jego potrzeb propozycje. Klienci są kierowani do stron zawierających szczegółowe informacje na temat samochodu, do formularzy kontaktowych lub innych ważnych miejsc.

Z badań Facebooka wynika, że aż 63% nabywców samochodów odkrywa nowe modele online: - Widzimy, że marki, które testowały format Automotive Inventory Ads odnotowały bardzo dobre wyniki, np. amerykański dealer Lexus Santa Monica osiągnął wzrost liczby wyświetleń stron ze specyfikacją modeli o 3,2 razy, przy jednoczesnej, trzykrotnej redukcji kosztów pojedynczej wizyty (w porównaniu z poprzednimi kampaniami o tym samym budżecie). 

Jak tworzyć reklamy motoryzacyjne na Facebooku

1. Umieść w witrynie piksel Facebooka lub SDK na urządzenia mobilne

Zainstaluj piksel Facebooka na swojej stronie i SDK Facebooka oraz zdarzenia w aplikacji w swojej aplikacji mobilnej. Oba narzędzia generują raporty dotyczące asortymentu.

2. Utwórz i prześlij katalog

Katalog zawiera listę produktów i powiązanych informacji takich jak cena, lokalizacja i dostępność. Wszystkie te informacje będą zawarte w reklamie. 

3. Utwórz reklamę

Utwórz szablon reklamy, do którego będą automatycznie wstawiane obrazy i informacje z katalogu na podstawie zamiaru względem pojazdu okazanego w witrynie lub aplikacji, miejscach na Facebooku i w Internecie.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij