11.02.2019

Czujesz nostalgię za internetem z lat 90.? Zajrzyj na stronę filmu Captain Marvel

Projektowanie interakcji
  • Facebook Polub

źródło: Marvel.com/captainmarvel
źródło: Marvel.com/captainmarvel

Captain Marvel, kolejny film z universum Marvela, będzie osadzony w latach 90., więc studio postanowiła nawiązać do nich także designem promocyjnej strony internetowej. Strona ładuje się co prawda bardzo długo, ale warto poczekać, by zobaczyć tę feerię niecodziennych, wielokolorowych fontów (jest i tęczowy Comic Sans) i przypadkowych animacji. 

Strona spełnia zadanie, jakim jest sentymentalny transfer do lat, kiedy większość z nas korzystała z poczty na Onecie. Oprócz niepozwalającej się zignorować warstwy wizualnej, na stronie można zagrać w grę, zgadując, kto jest Skrullem, odpalić oficjalny zwiastun filmy na - a jakże - osadzonym na stronie RealMedia Playerze, albo wpisać się do "Księgi Gości" zostawiając komentarz. Tak, tak, wszystko jest...

67028_2.png

... ale specjaliści, którzy zdecydowali się zajrzeć do jej kodu, od razu wyłapali nieścisłości. Strona jest za ciężka jak na lata 90. a do jej stworzenie użyto technologii, które wtedy nie miały prawa działać - zwrócił uwagę redaktor z The Verge. 

Jeśli jednak nie będziemy zwracać uwagi na to, co pod spodem, pomysł wydaje się strzałem w dziesiątkę. Nie od dziś wiadomo, że w social mediach niewiele rzeczy niesie się tak jak nostalgia.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij