8.11.2018

Money.pl startuje w nowej odsłonie

Portale
  • Facebook Polub

materiały prasowe
materiały prasowe

W nowym layoucie money.pl przeprojektowano poszczególne działy, w tym największe: „Giełda” i „Waluty”. Zmieniono font i sposób wyświetlania artykułów, dodano specjalną sekcję wideo oraz zbiór narzędzi do monitorowania rozwoju sytuacji na polskim oraz globalnych rynkach.

Najważniejsze materiały wyświetlane są teraz w formie przewijanej rolki, a tytuły umieszczone na białym lub granatowym tle. Zrezygnowano tym samym z umieszczania ich bezpośrednio na zdjęciach i grafikach, co ma pozytywnie wpływać na przejrzystość przekazu.

Nowością jest również zbiór narzędzi do monitorowania rynkowej aktywności, które umieszczono w prawej części serwisu. Każdy użytkownik może stworzyć dopasowany do własnych preferencji kokpit zarządzania inwestycjami poprzez porównywanie i śledzenie spółek czy tworzenie indywidualnych portfeli. Zadaniem nowej sekcji wideo jest z kolei lepsza ekspozycja programów realizowanych przez redakcje. Do najpopularniejszych należą m.in. „Money. To się liczy” – poranne pasmo informacyjne.

Wraz z wprowadzeniem nowej odsłony zaplanowano działania marketingowe, które rozpoczną się 13 listopada. Formaty reklamowe online będzie można zobaczyć w serwisach Grupy WP, w mediach branżowych i w pociągach PKP Intercity, gdzie najważniejsze elementy nowej odsłony serwisu będą prezentowane na  ekranach.

Ostatnia zmiana layoutu Money.pl została przeprowadzona w 2015 roku, niedługo po tym, jak serwis został kupiony przez Wirtualną Polskę. Wtedy stawiano na modułowy układ, który uwzględniał rozdzielczość ekranu odbiorcy i ułatwił użytkownikom korzystanie z dostępnych w serwisie narzędzi, a także wzmocniono cross-linkowania między witrynami ekonomicznymi Grupy WP. Na stronie głównej Money.pl prezentowane były również wiadomości z Biztok.pl i WP Finanse.

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij
Marcin Szklarski 13.11.2018 / 10:58
Nie pomogą i trzy dalsze zmiany "odsłon" kiedy nie ma treści. Od przejęcie przez WP portal z profesjonalnego medium ekonomiczno-biznesowego zmienił się byle jakie i mało merytoryczne nie wiadomo co.