4.03.2019

Barbara Bilińska odchodzi z Wirtualnej Polski

Personalia / Portale / Ludzie
  • Facebook Polub

Barbara Bilińska (fot. Grupa WP)
Barbara Bilińska (fot. Grupa WP)

Jak podaje serwis Press.pl powodem tej decyzji są finanse. Stanowisko Barbary Bilińskiej nie zostanie obsadzone, a jej obowiązki przejmie Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Barbara Bilińska przed pracą w Telewizji WP była dyrektorem programowej telewizji naziemnej Zoom TV (Kino Polska TV SA), a wcześniej zajmowała stanowisko dyrektor programowej Telewizji Puls. W przeszłości zajmowała także stanowiska kierownicze w TVP, Discovery Networks i TVP 2.

Z telewizją WP związała się w marcu 2017 roku. Po jej dołączeniu zapadły decyzje o udostępnieniu serialu ”Ucho prezesa”, które stało się najchętniej oglądaną produkcją w WP TV. Wtedy też zrezygnowano z porannego programu "#dzieńdobryWP" i serwisu informacyjnego "#dziejesię".

Telewizja WP nadaje od 2016 roku. W pierwszym półroczu 2018 roku roku temu była najczęściej wybieraną stacją spośród kanałów ósmego multipleksu. Z wynikiem 0,37% w grupie komercyjnej all 16-49, stacja zajęła 41. miejsce w rankingu wszystkich dostępnych w Polsce stacji - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Był to wzrost o 236% w porównaniu do pierwszego półrocza 2017 roku. Pozostałe stacje z MUX8, w grupie komercyjnej znalazły się na pozycjach 44 (Metro), 47 (Zoom TV) oraz 54 (Nowa TV). Pozycję lidera Telewizja WP zajęła również w grupie wszystkich widzów all 4+ (0,39%), grupie widzów telewizji naziemnej all 4+ DTT (0,60%) oraz grupie widzów sieci kablowych all 4+ (0,57%).

 

 

 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij