17.07.2017

Chip.pl wystartował w nowej odsłonie. Eksperci oceniają go średnio...

Oceny serwisów
  • Polub


Serwis Chip.pl wystartował tydzień temu już bez wsparcia Burda Media Polska, która zrezygnowała z tego tytułu na początku bieżącego roku. Dziennikarze postanowili jednak kontynuować pracę, wydając serwis internetowy, który miał być połączeniem nowoczesności z długoletnią tradycją tego magazynu. Jak wyszło?

Na razie co najwyżej średnio. Specjaliści, z których większość "Chipa" kojarzy, a inicjatywie kibicuje, nie mogli nie zauważyć błędów, które przeszkadzają w korzystaniu z serwisu. Projekt, który polegał na ostylowaniu komercyjnego szablonu, nie pokazuje nic nowego, stawiając na rozwiązania, które u konkurencji standardem są od dawna, a co gorsze - nie ustrzega się przed oczywistymi wpadkami.

Ekspertom przeszkadza menu, które w wypadku tak długiej strony powinno przyklejać się na górze strony, brak stopki i podstawowych danych na temat zarówno serwisu, jak i osób, za niego odpowiedzialnych, nieczytelna hierarchia prezentowanych treści i brak oznaczeń, wskazujących na miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy.

Chwalą za to - przejrzysty sposób prezentowania pojedynczego newsa / artykułu, pomysł na sekcję "dzieje się teraz"  i umiar w wyświetlaniu reklam, choć zauważają, że ta ostatnia zaleta niekoniecznie jest świadomym wyborem oraz responsywność, choć znowu - przede wszystkim za to, że wreszcie jest. 

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ

Michał Bocheński

Michał Bocheński, Technology Manager w agencji Biuro Podróży Reklamy:

Użytkownik ograniczony jest do nawigacji po serwisie jedynie z poziomu menu, które niestety nie przykleja się do górnej belki okna przeglądarki i zmusza do ciągłego scrollowania w górę, jeśli zechce przeczytać kolejny artykuł.


Joanna Michalska


Joanna Michalska, specjalista ds. Pozycjonowania w Verseo:

Wolałabym, by choć część artykułów miała też widoczny od razu lead lub chociaż bardziej rozbudowany tytuł (wzorem tych widocznych na onet.pl).

63188_d.jpg

Daniel Dumin, Art Director agencji hyperCREW:

Najważniejsze, że widok treści artykułu/newsa jest poprawny. Czyta się dobrze i nie ma dookoła zbędnych elementów rozpraszających uwagę.

63189_n.jpg

Natan Jabłoński, Art Director, agencja KAMIKAZE:

Małe i niskiej jakości zdjęcia nie zachęcają do przejścia do artykułów (...) Kolejną ciekawą rzeczą jest sposób, w jaki zakończony jest serwis - a mianowicie całkowity brak stopki. 

63190_p.jpg

Igor Pietrzak, Art & UX Director w agencji Imagine:

Newsy otrzymujemy zupełnie inną niż poprzednia formę prezentacji artykułów. Według mnie jest to dość mocna niekonsekwencja. Odstępy w pionie, pomiędzy kolejnymi wierszami artykułów są — według mnie — zbyt małe

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij