21.01.2019

Mapa fotoradarów w Google Maps

Mobile
  • Facebook Polub

Johan Larsson/flickr.com/CC
Johan Larsson/flickr.com/CC

Google Maps chce informować o ograniczeniach prędkości na trasie i ostrzegać przed fotoradarami. Te funkcje, podobne zresztą do tych, które ma Waze, aplikacja przejęta przez Google w 2013 roku, polskim użytkownikom znane są z Yanosika. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawią się w Google Maps globalnie

O tym, że Google testuje "mapę fotoradarów", wiadomo było od listopada ubiegłego roku, kiedy rozwiązanie trafiło  do wybranej grupy użytkowników. Dotychczas jednak mogli oni tylko zgłaszać informacje dotyczące kontroli drogowych. Teraz informacje wreszcie zaczynają być widoczne. 

Serwis Android Police informuje, że niektórzy użytkownicy, np. z Wielkiej Brytanii otrzymują już ostrzeżenia w swoich wersjach aplikacji.

W ostatnim czasie Google wprowadziło już sporo unowocześnień: dotyczą planowania komunikacji zarówno osobom korzystającym z własnego transportu, jak i tym, którzy korzystają ze środków komunikacji miejskiej, a także - możliwej integracji ze Spotify czy Apple Music.

Google chce informować, ile czasu zostało nam do przyjazdu spóźnionego pojazdu; wskazywać na mapie lokalizację wybranego autobusu, tramwaju czy pociągu; umożliwi integrację platform muzycznych (Spotify, Apple Music, Google Play Music) z Mapami tak, by w czasie jazdy nie trzeba było przełączać się pomiędzy dwiema aplikacjami; a teraz także informować o limitach prędkości i fotoradarach.  

 

 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij