8.02.2019

Apple Pay jest już dostępne w mobilnej aplikacji Allegro

Mobile / E-commerce
  • Facebook Polub

źródło: Allegro
źródło: Allegro

Aplikacja mobilna Allegro została pobrana na ponad 900 tysięcy urządzeń z iOS, a 40% z jej użytkowników kupuje już wyłącznie za pośrednictwem mobilnej wersji Allegro. Od wczoraj mogą płacić także za pośrednictwem usługi Apple Pay.  

Klienci Allegro będą mogli korzystać z Apple Pay w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Głównymi zaletami tego rozwiązania są wygoda, bezpieczeństwo i ochrona prywatności. Apple Pay pozwala na przechowywanie danych karty płatniczej w telefonie i realizowanie płatności dosłownie za pomocą jednego kliknięcia. W trakcie transakcji nikt nie otrzymuje dostępu ani nie przechowuje danych klientów. Aplikacja Allegro już teraz umożliwia dodawanie kart płatniczych i wygodną płatność w formule one-click. Inne metody mobilnych płatności dostępne na Allegro to Google Pay oraz BLIK.

Przez ostatnie dwa lata Allegro rozwinęło wiele dodatkowych usług dostępnych dla klientów tam gdzie potrzebują ich najbardziej - na samej platformie, w czasie rzeczywistym, kiedy robią zakupy. Wszystkie tworzone były z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. 

- Allegro Finanse to zbiór rozwiązań stworzony wraz z licznymi partnerami dla kupujących na Allegro. Wśród nich są raty 0% w formie odnawialnego kredytu, leasing czy ubezpieczenia. Stworzyliśmy je podobnie jak całą naszą platformę. Chcemy, żeby korzystanie z nich było łatwe, intuicyjne i przyjazne dla klientów. Co ważne, są dostępne w całości na Allegro. Możemy je zaoferować dzięki licznym partnerstwom. Ciągle szukamy nowych firm z którymi moglibyśmy podjąć współpracę. To dobre czasy dla fintechów, szczególnie w świetle nadchodzących regulacji PSD2, która umożliwi działalność mniejszym operatorom płatności. Jak wiadomo, im większa konkurencja tym bardziej korzystna oferta dla klientów. Na pewno uda nam się przekuć ten trend na rozwiązania z których nasi klienci będą zadowoleni - tłumaczy Maciej Biniek, dyrektor ds. płatności w Allegro. 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij