1.08.2018

Rafał Hirsch rozstaje się z Next.Gazeta.pl. Pełnił tam funkcję redaktora naczelnego

Personalia / Ludzie
  • Facebook Polub


Po 2,5 roku dziennikarz, który przedtem pracował w Grupie TVN, poinformował o zmianie. - Dzisiaj kończę pracę w Next.gazeta.pl. Od jutra jestem bezwstydnie bierny zawodowo - napisał na Twitterze, nie zdradzając dalszych planów zawodowych. 

Next, autorski projekt Agory, powstał w "zastępstwie" Business Insidera, utraconego na rzecz Grupy Onet-RASP. To Agora miała wprowadzać amerykańską markę na polski rynek, ale - po przejęciu Business Insidera przez koncern Axel Springer - jasne było, że zrobi to Onet. Agora, która wtedy była już po wstępnych szkoleniach w USA i zdążyła już zbudować zespół, nie zrezygnowała jednak z pomysłu, zamiast BI promując Nexta. 

Redaktorem naczelnym nowego serwisu został Rafał Hirsch, który dołączył do zespołu Gazeta.pl w listopadzie 2015 roku.

- Chcemy, aby Next przyciągał czytelników ciekawymi treściami dotyczącymi nowoczesnego, biznesowego i konsumenckiego stylu życia. Publikujemy oryginalnie ujęte newsy gospodarcze, porady dotyczące kariery i technologii, ale także proponujemy użytkownikom chwilę relaksu z inteligentną rozrywką. Next to coś więcej niż serwis, w którym można sprawdzić tylko kursy walut i wykresy giełdowe - mówił w 2015 roku Rafał Hirsch.

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij