18.01.2019

Havas Media Group powołuje Havas X

Personalia / Ludzie
  • Facebook Polub

Michał Lutostański (fot. Havas X)
Michał Lutostański (fot. Havas X)

Z początkiem roku Havas Media Group przekształciło 18 Havas Warsaw w nową jednostkę Havas X, która będzie łączyć najnowsze rozwiązania technologiczne z mediami. Na czele nowo utworzonej jednostki stanął Michał Lutostański, tym samym zastąpił on na stanowisku Dominika Komara, który rozstał się z firmą.

Do głównych zadań Havas X należy pozyskiwanie i rozwój narzędzi technologicznych poprzez współpracę ze startupami oraz dostawcami gotowych rozwiązań. Bardzo istotnym aspektem tego obszaru jest współpraca z akceleratorami oraz funduszami VC w zakresie wyszukiwania rozwiązań o największym potencjale. Dzięki wykorzystaniu globalnego, sieciowego know-how oraz najlepszych praktyk rynkowych, Havas X ma łączyć kreatywność z wiedzą technologiczną w celu tworzenia rozwiązań komunikacyjnych szytych na miarę i zgodnych z oczekiwaniami klientów. 

Michał Lutostański, który objął stanowisko Head of Havas X, posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów technologicznych. Zdobywał je w spółkach z Grupy Netia, TomTom oraz Vienna Insurance Group. W latach 2015-2017 kierował pracami Laboratorium Innowacji Grupy PZU. Był też m.in. współautorem narzędzia do obsługi osób głuchych i niedosłyszących w oddziałach PZU, polegającego na trójstronnym połączeniu wideo z konsultantem w języku migowym. Rozwiązanie w 2018 roku zdobyło nagrodę Efma-Accenture Innovation in Insurance Awards w kategorii „Customer Experience & Engagement”.

- Havas X to połączenie najlepszych praktyk rynkowych z wiedzą w zakresie wdrażania nowych technologii. Dzięki współpracy z parterami zewnętrznymi jesteśmy w stanie kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Naszą misją jest ciągłe odkrywanie, budowanie oraz testowanie. Wymaga to często podjęcia ryzyka, jednak tylko wtedy jesteśmy w stanie tworzyć rozwiązania, które zmieniają biznes.

- Michał Lutostański, Head of Havas X w Havas Media Group.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij