6.06.2018

Gryta Balseryte awansowała na stanowisko business development directora w Gemiusie

Personalia / Ludzie
  • Facebook Polub

Gryta Balseryte (fot. Gemius)
Gryta Balseryte (fot. Gemius)

Gryta Balseryte, dotychczasowa szefowa oddziałów Gemiusa w krajach bałtyckich, awansowała na stanowisko business development directora i weszła w struktury centrali firmy. Na stanowisko regional managera awansowano Lindę Egle – dotychczasową szefową Gemiusa na rynku łotewskim.

Z dniem 1 czerwca 2018 roku Gryta Balseryte dołączyła do działu sprzedaży międzynarodowej w strukturach Gemius SA, centrali firmy zlokalizowanej w Warszawie. Jako business development director będzie odpowiedzialna za współpracę z wydawcami i organizacjami branżowymi, które odpowiadają za rozwój rynku internetowego w poszczególnych krajach (tzw. JIC, joint industry comittee). Z kolei Linda Egle awansowała na stanowisko regional managera. Od początku czerwca rozwija działalność biznesową Gemiusa na dwóch rynkach – łotewskim i estońskim.

- Po wielu latach owocnej współpracy z Grytą i Lindą cieszymy się, że możemy awansować je w strukturach firmy. Zarówno Gryta, jak i Linda wielokrotnie udowodniły, że potrafią doskonale realizować cele biznesowe na swoich rynkach. Naturalną konsekwencją jest skalowanie ich potencjału - komentuje Marta Sułkiewicz, CSO w Gemius SA.

Gryta Balseryte posiada ponad 13 lat doświadczenia w branży internetowej. Współpracę z Gemiusem rozpoczęła siedem lat temu jako szef litewskiego oddziału firmy. Trzy lata później powierzono jej kolejne rynki – łotewski i estoński. Linda Egle jest związana z Gemiusem od początku swojej drogi zawodowej, czyli od 2011 roku. Przez 4 ostatnie lata zajmowała stanowisko country managera na Łotwie. Ukończyła School of Business Administration Turiba. Posiada także dyplom MBA.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij