2.01.2019

Adam Andruszkiewicz, były poseł Kukiz’15 i prezes Młodzieży Wszechpolskiej, nowym wiceministrem cyfryzacji

Personalia / Ludzie
  • Facebook Polub

źródło: Telewizja Republika (screen z YouTube)
źródło: Telewizja Republika (screen z YouTube)

Andruszkiewicz zajmie się realizacją projektów takich np. jak zmiana tzw. megaustawy, wdrożenie sieci 5G, projekt e-doręczeń, czy wdrożenie pełnego pakietu deregulacyjnego dla kierowców. Wiele z nich będzie wymagać zmian prawnych, co pociąga za sobą potrzebę dobrej współpracy pomiędzy rządem a resortem - informuje Ministerstwo Cyfryzacji na stronie. 

Sam Andruszkiewicz zapowiadał, że będzie działał także m.in. na rzecz reprezentowania obywateli wobec zagranicznych firm, takich jak np. Facebook. ”Będą podejmowane próby stworzenia instrumentów umożliwiających skuteczną sieć komunikacji obywateli z dużymi portalami społecznościowymi. Ta komunikacja jest dziś właściwie jednostronna, portale robią, co chcą, a obywatel, gdy jest np. blokowany, nie może nic zrobić” - nowo mianowanego ministra cytuje Press.pl. 

Oficjalne objęcie obowiązków przez nowego wiceministra nastąpi w środę, 2 stycznia, choć decyzja ogłoszona została 28 grudnia. 

Andruszkiewicz do Sejmu wszedł z list Kukiz'15, w latach 2015-2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, jest członkiem Ruchu Narodowego. Jego nominacja na wiceministra cyfryzacji wywołała falę oburzenia, ponieważ 28-latek nie ukończył nawet studiów kierunkowych - jest bowiem absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku. 

Wybór Andruszkiewicza, kojarzonego ze środowiskami prawicowymi, został więc uznany za element przedwyborczej układanki, co - według dziennikarzy komentujących tę decyzję - jest lekceważeniem zadań, przed jakimi stoi Ministerstw Cyfryzacji. 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij