6.12.2018

Oto, jak firmy na całym świecie wykorzystują live chaty

Inne
  • Facebook Polub


Infolinia, będąca jeszcze kilka lat temu odpowiedzialna nawet za 95% kontaktów na linii klienci-firma, traci popularność na rzecz komunikatorów online. Dla młodych użytkowników, przyzwyczajonych do pisania wiadomości, chat jako sposób kontaktu z obsługą klienta często jest wygodniejszy o zwykłej rozmowy. 

Przykłady Live Chatów ze stron internetowych firm z całego świata pokazują, że ta forma komunikacji może z powodzeniem wspierać obsługę różnego rodzaju zapytań, nie tylko związanych bezpośrednio z produktami czy usługami firmy. Live Chaty coraz częściej są wykorzystywane jako narzędzie do profesjonalnego doradztwa czy uzyskania pierwszej pomocy w wątpliwych kwestiach medycznych.

Nordstrom

Nordstrom to e-sklep z odzieżą, obuwiem i akcesoriami. Live Chat dostępny jest 24h/ dobę, przez siedem dni w tygodniu. Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku podział tematyczny Live Chatów. Dzięki temu klienci mają do dyspozycji rozmowę online z personalnym stylistą, projektantem czy ślubnym ekspertem. A wszystko po prostu za pośrednictwem czatu.

First Opinion App

First Opinion to serwis dostępny w Stanach Zjednoczonych, umożliwiający kontakt z lekarzami – bez dodatkowych kosztów lub ubezpieczenia na życie, które jest często niezbędnym warunkiem skorzystania z usług medycznych w tym kraju. Lekarze obsługujący Live Chat First Opinion posiadają niezbędne wykształcenie medyczne oraz doświadczenie. Live Chat pozwala na uzyskanie opinii o stanie swojego zdrowia przez całą dobę, w maksymalnie 5 minut od zadania pytania. 

66680_1.png

Havenly

Havenly jest Live Chatem umożliwiającym kontakt z dekoratorami wnętrz. Dzięki fachowym poradom oraz wsparciu specjalisty możliwe jest odpowiednie urządzenie wnętrza, bez konsultacji z ekspertem w samym mieszkaniu. Cały proces komunikacji jest kilkuetapowy, a rozpoczyna się od wybrania swojego dekoratora wnętrz, który odpowiada preferowanemu przez użytkownika stylowi. Kolejnym etapem jest personalizacja projektu, podczas którego ustalany jest budżet, stylistyka oraz przestrzeń, której ma dotyczyć projekt. Na podstawie dostarczonych informacji projektant przygotowuje pomysły na aranżację wnętrza. Omówienie gotowych wersji projektu umożliwia ponowny kontakt z projektantem podczas sesji Live Chat. 

PetCoach

PetCoach to darmowy Live Chat z weterynarzami, dostępny 24/7. Właściciele zwierząt, kiedy ich psy czy koty wydają się chore lub zachowują się dziwnie, często zastanawiają się, czy należy spieszyć się do przychodni pogotowia ratunkowego, czy też poczekać i zobaczyć, jak zwierzęta sobie radzą. Pomocny w takich sytuacjach jest czat online ze specjalistą, który niezwłocznie odpowie na zapytania zmartwionych właścicieli. 

66679_1.png

Polskie Linie Lotnicze LOT

W Polsce każdy zainteresowany podróżami z liniami LOT może skorzystać z pomocy doradcy podróży, który odpowie na wszelkie pytania związane z przelotem, rezerwacjami czy usługami oferowanymi przez przewoźnika. Live Chat LOT, uruchomiony przez InteliWISE, dostępny jest po wybraniu interesującego użytkownika lotu, ponieważ właśnie wtedy pojawia się najwięcej wątków wymagających doprecyzowania.

Live Chaty dla zdrowia psychicznego

Innymi interesującymi przykładami Live Chatów są te, poprzez które pomoc mogą znaleźć osoby borykające się z problemami natury psychicznej lub emocjonalnej – które bardzo często potrzebują natychmiastowego kontaktu. 7 Cups – przeznaczony jest dla osób poszukujących wsparcia ze względu na problemy mentalne, Crisis Text Line – Live Chat pomagający podczas sytuacji lękowych oraz Beyond Blue – Live Chat gwarantujący wsparcie dla osób z depresją, lękami oraz myślami samobójczymi.

Różnorodność wykorzystania Live Chatów przez firmy na całym świecie pokazuje, jak istotnym kanałem komunikacji stał się internet. Użytkownicy robią zakupy, planują podróże, szukają porad specjalistów, a nawet urządzają mieszkania bez opuszczania czterech kątów – sprzed monitora laptopa czy smartfona.

 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij