16.05.2018

Portale i aplikacje randkowe. Oto najważniejsze. Korzysta z nich w Polsce 3,3 mln osób

Biznes
  • Facebook Polub


Liczba osób korzystających z różnych form internetowych randek wynosi obecnie 294 miliony (stan na marzec 2018), a prognozuje się, że do 2020 roku liczba ta wzrośnie do 331 milionów. W Polsce takich osób, według uśrednionych danych, jest około 3,3 miliona, a w 2020 będzie to 3,6 miliona. Wartość szeroko pojmowanego rynku internetowych randek wynosi obecnie 1,383 mld dolarów, a w 2020 ma osiągnąć 1,610 mld dolarów.

  • Najczęściej randkują osoby między 25 a 34 rokiem życia i głównie mężczyźni (64% tej grupy).
  • Kobiety stanowią tu zaledwie 35%.
  • Są też starsi, pomiędzy 35 a 44 rokiem życia (17%).  

Większość randkujących przeniosła się na smartfony, a konkretniej do aplikacji mobilnych. Najpopularniejsza z nich – Tinder - ma już blisko 50 milionów użytkowników, którzy przeglądają 1,6 miliona zdjęć potencjalnych partnerów dziennie. W czołówce aplikacji randkowych znajdują się też Hinge, Match czy Bumble.

Co ciekawe, pojawiają się również takie dedykowane konkretnym grupom osób. Dla przykładu: portal i aplikacja singlowanie.pl pozycjonuje się, jako miejsce do spotkań dla katolików. To pokazuje, że rynek ten ma przed sobą jeszcze duże perspektywy. 

Randkowy biznes

Użytkownik randkujący online wydaje na ten cel średnio 4,7 dolara miesięcznie w skali globalnej. W Polsce jest to 2,79 dolara.

Sektor telekomunikacyjny już dawno zauważył, że oferowane przez niego usługi pozwalają realizować wiele potrzeb współczesnego konsumenta. Dlatego oferuje coraz lepszy dostęp do internetu oraz łączy swoje usługi z usługami innych podmiotów. W tym kierunku będzie rozwijał się świat, nie tylko ten technologiczny. W najbliższej przyszłości będziemy świadkami oferowania wspólnych usług przez wiele podmiotów, które do tej pory działały na rynku samodzielnie.

- Uważam, że podobnie będzie z biznesem randkowym – mówi Grażyna Piotrowska – Oliwa, prezes zarządu Virgin Mobile Polska.

Według badań, np. „Meet Generation Z: Forget Everything You Learned About Millennials”, aplikacje randkowe są dla młodych ludzi tylko narzędziem do komunikacji, ale nie zastępują fizycznych kontaktów. 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij