22.01.2019

MediaCom w 2018 roku pozyskał najwięcej nowych budżetów

Biznes
  • Facebook Polub


Z raportu "RECMA New Biz Balance" wynika, że sieć MediaCom w 2018 r, w sumie, pozyskała biznesy o wartości 2,76 miliarda dolarów. Wygrała przetargi na obsługę tak dużych marek jak m.in.: Mars, Adidas, Bose i Hilton, a utrzymała budżet Shella oraz brytyjskiego Sky.

To kolejny dobry rok dla MediaComu, bo już w 2017 roku zwiększył przychody o ponad 2,6 mld dol., dzięki zdobyciu takich klientów jak m.in. PSA Peugeot Citroën, Walgreen Boots Alliance, Richemont i Falabella.

MediaCom Warszawa wchodzi w skład GroupM, do której należą też: Mindshare i Wavemaker. Na polskim rynku od 1996 roku, a do jego klientów należą m.in. P&G, Teva, GSK, TCCC, Mars, Danone Group oraz zdobyci w wyniku lokalnych rozstrzygnięć klienci jak: Netia SA (off-line), Manta, iRobot czy Polski Bank Komórek Macierzystych. W wyniku przesunięć globalnych MediaCom Warszawa przejmował również obsługę budżetów: PSA, Opel i Tesco. W latach 2008-2018 agencją kierowała Agnieszka Kosik, która w marcu 2018 przekazała stery Jakubowi Kossutowi.

Drugi w rankingu RECMA był należący do Publicis Group dom mediowy Spark Foundry, który pozyskał budżety warte były 1,35 mld dol., w tym m.in. Mariotta, Mondeleza, Macy's.

Spark Foundry pojawił się na rynku w 2017 roku zmieniając wcześniejszą nazwę z Mediavest. Pracuje dla takich klientów jak między innymi: BEL Groupe, MTV, KFC, Mattel, H&R Block, Expedia, Virgin Mobile, Diageo, Citibank, Circle K, Electronic Arts, The Lorenz Bahlsen czy Frisco.pl. 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij