13.06.2018

CNN, HBO, DC Comics i Warner Bros mają nowego właściciela

Biznes
  • Facebook Polub


Sędzia federalny zgodził się na fuzję AT&T i Time Warner. Transakcja o wartości 85 miliardów funtów, może zmienić rynek streamingu filmowego. 

Eksperci spodziewali się, że zgoda na transakcję zostanie obwarowana dodatkowymi warunkami, ale sąd - mimo głośno wyrażanego sprzeciwu m.in. Donalda Trumpa - nie zdecydował się na to. Argumentował, że rząd nie dowiódł, w jaki sposób fuzja zaszkodzi rynkowej konkurencji.

Tym samym AT&T, działający na rynku telekomunikacyjnym, stał się właścicielem takich stacji jak CNN, HBO oraz studia filmowego Warner Bros, odpowiedzialnego m.in. za filmy o Batmanie, Supermanie i Harrym Potterze. Połączone siły Time Warner i AT&T tworzą jedną więc jedną z największych firm tworzących i dystrybuujących treści na świecie, a zgoda na transakcję może zachęcić innych tradycyjnych nadawców do podobnych ruchów. Mówi się już, że Comcast rozważa złożenie 21st Century Fox.

Podobne fuzje ułatwiłyby tradycyjnym nadawcom konkurencję z tech-gigantami, takimi jak Amazon, Google i Netflix, ale jednocześnie - biorąc pod uwagę zakwestionowanie zasad neutralności sieci, które nie podobała się obecnej administracji USA - potencjalnie może też skutkować uprzywilejowaniem usług, które należą do telekomów. AT&T i Verizon mogą bowiem przyznawać pierwszeństwo swoim filmom i programom kosztem konkurentów, którzy nie mają takich możliwości.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij