5.02.2019

Alphabet publikuje wyniki za czwarty kwartał i akcje lecą w dół...

Biznes
  • Facebook Polub


Spółka Alphabet w czwartym kwartale 2018 roku odnotowała zysk netto w wysokości 8,95 miliarda dolarów, podczas gdy analogicznym okresie roku 2017 miała 3,02 miliarda dolarów straty; zwiększyły się też jej przychody z 32,32 miliarda dolarów do 39,28 miliarda dolarów (wobec oczekiwanych przez rynek 38,93 mld dol.), czyli o 22 proc. To jednak nie przekonało inwestorów i kurs spółki spadł o 3 proc. 

Podstawowa działalność firmy, realizowana przez Google wygląda imponująco. Przychody Google z reklam wzrosły w trzech ostatnich miesiącach zeszłego roku o 20 proc. rdr, do 32,6 mld dol., ale większe niż oczekiwano wydatki budzą obawy, czy inwestycje realizowane przez inne firmy należące do Alphabetu zdołają wygenerować spodziewane zwroty. 

Na razie pozostałe marki wchodzące w skład Alphabet wygenerowały 154 miliony dolarów przychodu, czyli więcej niż rok wcześniej (131 mln USD), ale wciąż za mało - ich strata operacyjna sięgnęła 1,33 miliarda dolarów (wobec 748 mln USD straty w czwartym kwartale 2017 roku).

Co więcej, Google odczuwa również rosnącą presję ze strony Amazona, który zwiększa swoje przychody z reklamy i - biorąc pod uwagę liczbę danych, którymi dysponuje - może stać się realnym konkurentem dla duopolu Facebook - Google. Alphabet odnotował co prawda 66-procentowy wzrost liczby kliknięć swoich reklam, ale przychody "za kliknięcie" spadły o 29% w ciągu kwartału. 

 

 

 

 

 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij