13.06.2018

Apple zaostrza reguły w App Store. Chce lepiej chronić dane i swoją reputację

Bezpieczeństwo
  • Facebook Polub

57153_palo-alto_hero.jpg
57153_palo-alto_hero.jpg

Apple, które głośno krytykuje Facebooka zarabiającego "na ludziach" po cichu zaostrza zasady App Store. Chce lepiej chronić użytkowników przed zakusami deweloperów, którzy chcieliby mieć dostęp do danych użytkowników i sprzedawać je firmom trzecim - informuje The Verge. 

Zmiany zakazują sprzedawania danych, a także - przetwarzania ich tak, by umożliwiały profilowanie użytkowników. Deweloperzy wciąż mogą prosić o listy kontaktów, ale muszą dokładnie informować użytkowników, do jakich celów są im potrzebne, a jeśli są one niestandardowe - prosić o ich zgodę. 

Decyzja jest oczywistym pokłosiem afery związanej z Facebookiem i niewłaściwym wykorzystaniem jego danych przez Cambridge Analytica. Ofiarą tej zajmującej się marketingiem politycznym firmy padło 87 milionów użytkowników Facebooka, a Tim Cook, prezes Apple'a, był jedną z pierwszych osób, które skrytykowały model biznesowy firmy, która z danych uczyniła towar. Teraz nie może więc pozwolić sobie na wpadkę, choć nie może też wiedzieć, co dzieje się z danymi, które już zostały zgromadzone i - być może - sprzedane. 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij