13.11.2018 Berenika Teter

Tworzysz i planujesz treści w social media? Te narzędzia ułatwią Ci pracę

Felieton - Moje WWW / Social media
  • Facebook Polub

na zdjęciu: Berenika Teter (fot.  Brainy Bees)
na zdjęciu: Berenika Teter (fot. Brainy Bees)

Prowadząc profile w mediach społecznościowych, wielu marketerów musi samodzielnie stworzyć, zaplanować i promować treści, jednocześnie analizując ich skuteczność i stale optymalizując swoje działania. Nic więc dziwnego, że narzędzia ułatwiające tworzenie i planowanie treści w social media są dziś tak popularne. 

Brak znajomości programów graficznych, wykorzystywanie oklepanych zdjęć oraz obecność wielu osób decyzyjnych przestały być problemem. Przed Tobą zestaw narzędzi, które pozwolą Ci tworzyć ciekawe posty i odpowiednio je planować - w dodatku niewielkim kosztem. 

Oodls

Jeśli nie przepadasz za zdjęciami stockowymi (a kto przepada?), wypróbuj Oodls. To szkocki startup, który “współpracuje” z użytkownikami Instagrama, dzięki czemu możesz legalnie pozyskać udostępniane przez nich zdjęcia. Oprócz ogromnego banku niezwyczajnych zdjęć wiele z nich jest znacznie tańszych niż te stockowe. 

Crello 

Znalezienie odpowiedniego zdjęcia to jedno - jego edycja i przygotowanie odpowiedniej na media społecznościowe grafiki to zupełnie co innego. Jednak dzięki darmowym edytorom grafik, nie musisz rozwijać swoich umiejętności graficznych. Wystarczy zaznajomić się z Crello. To oferująca wiele ciekawych szablonów, ramek i elementów alternatywa dla popularnej Canvy. 

Easelly

Szukasz narzędzia ułatwiającego tworzenie infografik? Mimo tego, że dane bywają trudne do zaprezentowania, Easelly pozwala przedstawić je w przejrzysty i przyswajalny sposób. Raporty, osi czasu, porównania - wszystkie dostępne są w formie szablonów.

Loopsie 

Choć Boomerang na stałe zagościł na Instagramie, równie ciekawym (i zdecydowanie niedocenianym) narzędziem jest Loopsie. Dzięki tej aplikacji możemy stworzyć tak zwane “cinemagraphs”, czyli nietypowe połączenia zdjęć i filmów, na których większość elementów pozostaje statycznych, a tylko jeden się rusza. Taki efekt doskonale sprawdza się w przypadku Insta Stories. 

Unfold

Skoro o Stories mowa - warto także skorzystać z Unfold. Aplikacja ułatwia tworzenie atrakcyjnych historii przy użyciu szablonów, dodatkowych fontów i filtrów. Poszczególne grafiki można łatwo eksportować i udostępniać, nie tylko na Instagramie. 

Biteable 

Do publikowania wideo i animacji w mediach społecznościowych nie trzeba już nikogo przekonywać. Są znacznie ciekawsze i bardziej przyciągają wzrok, a dzięki odpowiednim narzędziom można je łatwo przygotować. Doskonałym tego przykładem jest Biteable, które umożliwia wybór szablonu z pokaźnej kolekcji i dostosowanie jego elementów do własnych potrzeb. 

Hashtagify 

Masz już gotowy post na media społecznościowe? Warto opatrzyć go pasującymi hashtagami. Hashtagify ułatwia znalezienie popularnych tagów oraz sugeruje odpowiednie hashtagi (wraz z wskazaniem alternatyw i ich popularności) na podstawie Twoich wpisów. 

Kontentino

Im więcej tworzonych treści, tym trudniej o dobrą organizację i efektywne planowanie postów. Pomaga w tym Kontentino - narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi. Co ciekawe, korzystać z niego mogą nie tylko marketerzy, ale także klienci, którzy mają możliwość zatwierdzania zaplanowanych treści. Dzięki temu nie tylko masz wszystkie najważniejsze informacje i zadania w jednym miejscu, ale dopracowane i zaakceptowane posty także możesz łatwo planować i publikować na wszystkich swoich profilach.   

Odpowiednie narzędzia nie tylko ułatwiają codzienną pracę i zwiększają efektywność prowadzonych działań. Wpływają także na atrakcyjność i różnorodność publikowanych treści, dlatego warto z nich korzystać. Szczególnie gdy w wielu przypadkach nie musisz ponosić za nie żadnych opłat.   

O AUTORZE

Berenika Teter - Content Marketing Specialist w Brainy Bees.

Użyteczne treści tworzy, edytuje i promuje na poczekaniu, i tak od kilku lat. Najchętniej w branży IT, którą jest zafascynowana.  

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij

Czytaj podobne