19.12.2018 Tomasz Bonek, prezes zarządu i redaktor naczelny Interaktywnie.com

Raport Interaktywnie.com: Reklama w internecie 2018

Raporty Interaktywnie.com
  • Facebook Polub


W Polsce wydatki na reklamę w internecie będą większe niż na telewizyjną - pisze Tomasz Bonek, redaktor naczelny i prezes zarządu Interaktywnie.com we wstępie do najnowszego Raport pt.: "Reklam w internecie". Opracowaniu patronują: Onet, WP, Interia, Gazeta.pl oraz Business Insider Polska

 

O czym przeczytasz w raporcie:


Można się spodziewać, że polska gospodarka na koniec roku 2018 zanotuje 4,6 proc. wzrostu mierzonego PKB, a to m.in. dzięki wzrostowi wydatków na inwestycje, w tym także na reklamę.


Według szacunków agencji Starcom, przełoży się to na 13,3 proc. znaczące zwiększenie nakładów na promocję internetową rok do roku. Nieźle! A przyszły rok zapowiada się jeszcze
lepiej.

To oznacza żniwa dla agencji marketingowych, SEO, social media, lead genartion a także firm zajmujących się big data. Ale przede wszystkim będą to ogromne zyski Google i Facebooka.
Nieco mniejsze tradycyjnych wydawców mediów.

Do podziału jest 4,6 – 4,8 mld złotych za rok 2018, a do wzięcia w 2019 roku aż 5,4-5,6 mld zł. Spodziewam się, że internet będzie korlował nad telewizją i stanie się to już w tym roku, kiedy z rynku spłyną wszystkie dane i dokonamy ich analizy oraz podsumowania. To będzie historyczna chwila dla branży medialnej. Wielu da do myślenia.

 

Dobrze o tym wiedzą firmy, które postanowiły zaprezentować się w tym raporcie: ASAP CARE 24, AWIN, Kerris, Mediacom, NuOrder, Osom, Widespace, Zjednoczenie.

 

Polecam, aby zapoznać się z ich ofertą, a także poradami, które przygotowaliśmy w związku z objęciem tronu przez reklamę internetową. Bez niej nie ma dziś skutecznego marketingu.

Życzę przyjemnej lektury i podejmowania trafnych decyzji marketingowych w 2019 roku.

 

Tomasz Bonek, prezes zarządu i redaktor naczelny Interaktywnie.com

Raport Reklama w internecie 2018 do pobrania także pod tym linkiem

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij

Czytaj podobne