30.10.2018

Raport Interaktywnie.com "Projektowanie stron WWW 2018"

Raporty Interaktywnie.com
  • Facebook Polub

Raport Interaktywnie.com
Raport Interaktywnie.com "Projektowanie stron internetowych"

Na świecie wykorzystanie asystentów głosowych na stronach internetowych już dzisiaj jest, jeśli nie powszechne, to częste. W Polsce rozwiązania te dopiero od niedawna przedzierają się w branżowych mediach i pewnie jeszcze chwilę potrwa zanim staną się niezbędne. Pierwsze realizacje już jednak powstały i w 2019 roku będzie ich przybywać. Wzrośnie też zainteresowanie AR i VR, o których dzisiaj wiele się jedynie mówi...

W najnowszym raporcie Interaktywnie.com "Projektowanie stron internetowych" piszemy o trendach, jakie zdominują projektowanie serwisów www w 2018, ale także o wyzwaniach, jakie stoją przed designerami. A sporo w ostatnim czasie ich przybyło. Zadaniem UX designerów (zresztą sama nazwa okazuje się już zbyt szeroka) nie jest już "zwykłe" uporządkowanie serwisu www, ale zaprojektowanie spójnego doświadczenia użytkownika bez względu na platformę, z której korzysta. Im ich więcej, tym jest trudniej. 

W raporcie Interaktywnie.com "Projektowanie stron internetowych" piszemy o:

  • ... tym, że małe firmy wciąż są nieco na bakier z technologiami, mimo że posiadanie strony internetowej nie wiąże się już z wielkimi kosztami, a może pomóc w pozyskiwaniu klientów i zleceń. Przypominamy też, co powinno znaleźć się na stronie internetowej, by tak właśnie było. 

  • W drugim piszemy o tym, jak zdefiniować swoje cele tak, by strona internetowa umiejętnie je realizowała. 

  • W trzecim mówimy o tym, na co trzeba zwracać uwagę współpracując z agencją. O co pytać, czego się wystrzegać i na co uważać, by strona była funkcjonalna.. 

  • W czwartym zajmujemy się tymi elementami strony, które bezpośrednio wpływają na jej widoczność, pozycjonowanie oraz pomagają poprawić wyniki sprzedażowe, bo złe umiejscowienie np. przycisków CTA ma na nie niebagatelny wpływ. 

  • O trendach i modach w projektowaniu stron można mówić godzinami spierając się, czy semi flat design jest lepszy niż flat design, ale eksperci nie mają wątpliwości - wszystko zależy od projektu. Jak więc wykonać go tak, by prezentował się nowocześnie, a jednocześnie był użyteczna? O tym w rozdziale piątym.

  • Na koniec pytamy UX designerów o ich doświadczenia i prosimy o rady, które pomogą zrozumieć współczesny UX design. 

Więcej o projektowaniu stron WWW piszemy w raporcie Interaktywnie.com
[POBIERZ PDF]

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij

Czytaj podobne