24.09.2018

Raport Interaktywnie.com: Programmatic 2018

Raporty Interaktywnie.com
  • Facebook Polub

raport Interaktywnie.com
raport Interaktywnie.com "Programmatic buying 2018"

Jeszcze niedawno sceptycznie podchodzili do niego zarówno wydawcy, jak i domy mediowe, ale według danych IHS oraz IAB Polska/PwC AdEx, wydatki na programmatic w 2017 roku osiągnęły wartość ponad 560 mln zł i stanowiły już 28% wydatków na display. I wszystko wskazuje na to, że będą rosły. 

Dzisiaj reklamy w modelu programmatic sprzedają nawet najwięksi wydawcy, którzy dawniej unikali go jak ognia, obawiając się utraty kontroli nad własnym inventory.  Można je kupić na Onecie, WP, Interii, Gazecie.pl, ale także na większości wortali, stron, blogów, które tylko przystąpiły do sieci i sprzedają swoje wolne powierzchnie w modelach programatycznych. Zmiany wymusił rynek. Klienci oczekiwali większej precyzji, czego display sprzedawany w tradycyjnym modelu nie mógł już zapewnić. 

O tym piszemy w raporcie Interaktywnie.com "Programmatic buying": 

  • W pierwszym rozdziale pt. "Czym jest programmatic buying i dlaczego rewolucjonizuje rynek reklamowy" piszemy o zmianach, jakie zachodzą na rynku, bo jeszcze w 2017 r. wartość polskiego rynku danych szacowano na 11,9 mln dolarów, w tym roku ma ona sięgnąć 21 mln dolarów, a w 2019 - już 37,2 mln, co oznacza wzrost o niemal 77 proc.
  • W kolejnym: "Jak dane przekładają się na wzrosty w biznesie?" opisujemy trudności z analizą coraz większym wolumenów danych (w samych Stanach Zjednoczonych co minutę internet produkuje 2,6 miliona gigabajtów danych), by pokazać, że to nie zbieranie danych, ale ich analiza i interpretacja stanowią wyzwanie dla firm i mogą stać się języczkiem uwagi w rynkowej batalii o konsumenta.
  • W trzecim rozdziale: "Główne trendy w programmatycznej sprzedaży reklamy" opisujemy zmiany, jakim podlega rynek i najważniejsze trendy, które określają jego kształt. 
  • W czwartym "Monetyzacja powierzchni reklamowej w dobie programmatic" podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, aby więcej zarabiać, z jakich technologii i produktów najlepiej korzystać oraz jakie znaczenie mają nowe standardy i regulacje prawne.

  • W następnych rozdziałach radzimy, jak zautomatyzować i poprawić wyniki kampanii, jak zwiększyć przychody portalu oraz jak osadzić działania wykorzystujące programmatic buying w ramach całej strategii marketingowej. 

... WIĘCEJ O PROGRAMMATICU PRZECZYTASZ W RAPORCIE INTERAKTYWNIE.COM
>>>KLIKNIJ I POBIERZ PDF<<<

 

 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij

Czytaj podobne