26.07.2018

Raport Interaktywnie.com: E-mail marketing 2018

Raporty Interaktywnie.com
  • Facebook Polub

Raport Interaktywnie.com
Raport Interaktywnie.com "E-mail marketing 2018"

E-mail marketing nie jest może najbardziej "gorącym" trendem w marketingu cyfrowym, ale eksperci nie mają wątpliwości, że - głównie dzięki danym - jego skuteczność jest dzisiaj bezdyskusyjna, w czym paradoksalnie pomaga RODO. By jednak sprostać nowym obowiązkom prawnym i jednocześnie osiągać zadowalające wyniki, trzeba jednak stosować się do zasad. Jakich? O tym piszemy w najnowszym raporcie Interaktywnie.com. 

Na rynku reklamy online ciągle, wbrew kasandrycznym przepowiedniom, dominuje reklama graficzna (50 proc. udziału). Reklama w wyszukiwarkach ma jedną trzecią tortu reklamowego (33 proc.), a ogłoszenia (wg definicji IAB są to m.in. yellowpages i lokalizatory internetowe) jedną siódmą (14 proc.). E-mail marketing ze swoimi 3 proc. na tym tle wypada dość blado. Co innego jednak udział, a co innego skuteczność. A jeśli o to chodzi, e-mail marketing od lat jest jednym z liderów, co zwłaszcza w przypadku e-commerce jest nie do przecenienia. 

W najnowszym raporcie Interaktywnie.com piszemy o tym:

  • W pierwszym rozdziale piszemy więc o tym, jak e-mail marketing i marketing automation mogą wspierać sprzedaż w internecie, szukamy odpowiedzi na pytanie, kiedy e-mail marketing jest najskuteczniejszy, jakie są średnie statystyki otwarć i w jakie branże powinny się nim zainteresować. 

  • W drugim przedstawiamy najlepsze sposoby na to, by naszym komunikatem zainteresował się odbiorca. Wystawiony na ogromną liczbę komunikatów, nie jest łatwym celem, więc kluczowe staje się odpowiednie planowanie. 

  • W trzecim rozdziale poprosiliśmy ekspertów o receptę, na skuteczną kampanię mailingową, bo choć uniwersalnej nie ma, odpowiednia segmentacja bazy mailingowej, dobrze zaplanowana wysyłka i właściwie sformatowana treść, skutecznie zwiększają nasze szanse. 

  • W czwartym skupiliśmy się na analityce i tym, jak wykorzystać badanie eye-trackingowe w planowaniu kampanii. 

  • W piątym zmierzyliśmy się z grząskim tematem RODO, prosząc ekspertów o sprecyzowanie, czego wymaga Rozporządzenie od firm aktywnie korzystających z e-mail marketingu, jak tworzyć bazę, zbierać dane i budować formularze, z których jasno wynika, co będzie się z nimi działo. 

  • W szóstym na przykładzie działań Wirtualnej Polski omówiliśmy rozwiązanie, które umożliwia wdrożenie automatyzacji i osiąganie skali od pierwszych dni kampanii.

  • W szóstym sprawdzamy, jak marketing automation wspiera procesy marketingowe. Pytamy, co i w jaki sposób mierzyć, a następnie analizować oraz jak najrozsądniej gospodarować budżetami na promocję na podstawie konkretnych danych. 

POBIERZ RAPORT INTERAKTYWNIE.COM "E-MAIL MARKETING 2018" [PDF] 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij
Janusz Kamiński, 45.63.19.*, 27.07.2018 / 09:22
Dzięki za krótkie informacje o raporcie. ;)
Grzesiek PeP 27.07.2018 / 12:29
Dzięki
teu, 89.73.73.*, 24.10.2018 / 21:56
super opracowanie. polecam

Czytaj podobne