25.06.2018

Raport Interaktywnie.com: "Cyberbezpieczeństwo 2018"

Raporty Interaktywnie.com
  • Facebook Polub

Raport Interaktywnie.com
Raport Interaktywnie.com "Cyberbezpieczeństwo 2018"

Cyberprzestępczość to coraz poważniejszy i coraz bardziej kosztowny problem, ale polscy przedsiębiorcy wciąż go lekceważą. Niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że punktowe rozwiązania IT nie zagwarantują im bezpieczeństwa, jeśli w ślad z nimi nie zostaną wdrożone odpowiednie procedury, a jeszcze mniej - że zatrudnienie specjalisty od bezpieczeństwa nie jest wydatkiem, ale inwestycją. 

Problem związany z bezpieczeństwem IT sprowadzany jest zbyt często do filmików rozsiewanych na Facebooku i konkursów obiecujących markowe buty za darmo. Tymczasem, działalność hakerów, choć wciąż często niezbyt wyrafinowana, jest coraz bardziej kosztowna. Firmy padają ofiarami ataków phishingowych i wymuszeń, do których potem niechętnie się przyznają. 

Bo atak, oprócz tego, że oznacza koszty, najczęściej powoduje też utratę zaufania zarówno klientów, jak i kontrahentów, którzy na bezpieczeństwo danych, w ostatnim czasie zaczęli patrzeć uważniej.

Zresztą, po wdrożeniu Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) nie tylko oni. Niestety, wciąż wielu przedsiębiorców zmiany zawarte w rozporządzeniu traktuje jak zło konieczne i fanaberię brukselskich urzędników. Nie zważają na fakt, że w zasadzie niewiele zmieniły one w obecnym porządku prawnym, co pokazuje, że dotychczas w temacie przetwarzania danych panował niemały bałagan. Teraz jednak nonszalancja powinna się skończyć. I bardzo dobrze. W końcu wszyscy zdaliśmy sobie sprawę z tego, że dane stanowią własność użytkowników, w związku z czym muszą one podlegać ochronie. 

O tym przeczytasz w raporcie "Cyberbezpieczeństwo":

  • W pierwszym rozdziale naszego raportu "Cyberbezpieczeństwo" piszemy o tym, jak kompleksowo dbać o bezpieczeństwo IT w firmach, jakie zagrożenia czają się w sieci i jakie konsekwencje mogą wyniknąć, jeśli je zignorujemy.

  • W drugim odpowiemy na pytanie "Jak chronić się przed atakami?" oraz podpowiemy, jakie oprogramowanie i sprzęt pomogą zabezpieczyć się adekwatnie do potencjalnego zagrożenia

  • W czwartym omówimy wszystkie aspekty stosowania podpisów elektronicznych i certyfikatów. Do czego służą, jak je wybierać, ile kosztują i kiedy mogą przydać się w biznesie.

  • Nie mogło też zabraknąć RODO... Firmy drżą przed wielomilionowymi karami i kosztami odpowiednich zabezpieczeń, dlatego zapytaliśmy specjalistów, co robić, by sprostać wymaganiom RODO i nie zbankrutować.

POBIERZ BEZPŁATNY RAPORT "CYBERBEZPIECZENSTWO 2018" 

 

 

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij
Piotr, 78.8.164.*, 30.08.2018 / 20:08
Super raport! temat rzeka, nie kończy się i wciąż ewoluuje w związku z nowymi regulacjami prawnymi i dostępnymi systemami odpowiadającymi na potrzeby dzisiejszego cyberświata. Przy tej okazji warto zwrócić również uwagę na bezpieczeństwo danych w sieci, polecam jako uzupełnienie tematu stronę "https://zabezpieczaniedanych.pl/

Czytaj podobne