29.11.2018

Raport Interaktywnie.com: Agencje Brandingowe 2018

Raporty Interaktywnie.com
  • Facebook Polub

raport Interaktywnie.com
raport Interaktywnie.com "Agencje brandingowe 2018"

Najgłośniejsze w 2018 roku były dwa brandingowe wydarzenia – z rynku zniknęła marka Saturn (jej sklepy funkcjonują teraz pod szyldem MediaMarkt), a dobrze znany Bank Zachodni WBK  (BZ WBK) odszedł do lamusa i ustąpił pola Santanderowi. Parę lat temu natomiast, znak graficzny - jakby się wydawało - bardzo rozpoznawalnego Lukas Banku został zastąpiony przez  Credit Agricole. 

Czy to były dobre posunięcia? Nie najgorsze. Korporacje stojące za tymi brandami nie narzekają, co potwierdzają ich wyniki finansowe. Ale czy przy pozostawieniu starych marek na rynku byłoby gorzej? Trudno powiedzieć.

Jedno jest pewne, na te procesy przedsiębiorstwa wydały olbrzymie pieniądze. Postawiły na wybrane, mocne brandy, z historią, kulturą organizacyjną, skojarzeniami. Ale czym jest faktycznie brand, a czym branding? 

Brand to nawet uczucia, przywiązanie klienta, skojarzenie z produktem i usługą – krótko: wszystko  to, co kojarzy się z marką. Branding to natomiast budowanie świadomości marki za pomocą różnych narzędzi – odpowiedniej nazwy, charakterystycznego logo, które zapada w pamięci, strony internetowej, sposobu komunikacji w mediach społecznościowych, całego systemu identyfikacji wizualnej itp. Jak więc zbudować brand i przeprowadzić branding?

O tym przeczytasz w raporcie Interaktywnie.com "Agencje brandingowe 2018":

  • W pierwszym rozdziale piszemy o tym, co to jest branding, jak wybrać agencję, która się nim zajmie i dlaczego nie warto stosować 1:1 procedur znanych z rynku reklamowego.

  • W drugim specjalista z firmy Dragon Rouge udowadnia, że marka to nie logo, a design to nie ładne obrazki. "To klasyczna pułapka estetyzacji, która z projektowaniem tożsamości marek ma niewiele wspólnego" - pisze Arkadiusz Łoś Brand Consulting & CI Director, Dragon Rouge. 

  • W trzecim sprawdzamy, co decyduje o wartości marki i - co za tym idzie - sukcesie brandingu, pokazując jego niuanse na przykładach takich marek jak Inglot, CD Projekt RED czy Ursus. 

  • W kolejnym wymieniamy narzędzia, dzięki którym wizerunek marki można kształtować samodzielnie, co - w przypadku start-upów - może okazać się kluczowe. 

  • W piątym piszemy... o start-upach właśnie i o tym, jak firmy takie jak iTaxi i Brainly radziły sobie na początku. 


Więcej o brandach, brandingu i agencjach brandingowych piszemy w raporcie Interaktywnie.com "Agencje brandingowe"

[POBIERZ PDF]

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij
Anetta, 83.175.157.*, 14.01.2019 / 15:32
Świetny artykuł, dla mnie jest on niezwykle potrzebny do podniesienia wartości http://https://modny-blog.com", które dopiero co weszło na rynek. Dziś będę przeglądać dogłębnie plik .pdf. i bardzo chętnie skontaktuję się z Państwem w ramach dodatkowych pytań. Pozdrawiam serdecznie!

Czytaj podobne