11.07.2018

WP przed Onetem w rankingu wydawców, więc... Onet podkreśla wyniki strony głównej [PBI/Gemius]

Badania internetu
  • Facebook Polub

źródło: Pixabay
źródło: Pixabay

Onet ogłosił się "niekwestionowanym liderem wśród portali", a Wirtualna Polska, która góruje nad nim we wszystkich rankingach wydawców... nie powiedziała nic. To nawet ciekawa wolta w komunikacji obu Grup. Od dwóch miesięcy obie zaciekle walczą o pierwszeństwo, nie wahając się sięgać po takie dane, które mogłyby potwierdzić forsowaną tezę. A wszystko to przy ogólnej zgodzie co do tego, że badanie PBI w dobie programmatic buying nie jest już tak istotne, jak było kiedyś. 

Kiedy dwa miesiące temu Grupa Wirtualna Polska po raz pierwszy od kilku lat zdołała prześcignąć rywala w rankingu najpopularniejszych wydawców, Onet podkreślał swoją wyższość w rankingu stron głównych. Więcej TUTAJ.

Miesiąc temu, kiedy Onet wrócił na pierwsze miejsce wśród wydawców, Wirtualna Polska powołała się na sprzyjające jej statystyki dzienne i sięgnęła po dane, które nie są dostępne w oficjalnym komunikacie prasowym, a jedynie w panelu gemiusExplorer. Więcej TUTAJ.

Starcie obu grupy wydawniczych wywoływało umiarkowane zainteresowanie, ale spore rozbawienie, zwłaszcza że obie stosowały kontrowersyjne metody "pompowania" odsłon na swoich stronach głównych, oskarżając się wzajemnie o te same niewłaściwe praktyki.

Czerwcowe wyniki niewiele zmieniły, choć tym razem WP niewiele mówi. Tylko Onet, który ustąpił konkurentowi w rankingu wydawców, podkreśla wyniki swoje strony głównej.

Najnowsze wyniki badania Gemius/PBI za czerwiec potwierdzają, że użytkownicy Internetu najchętniej wybierają Onet. W minionym miesiącu portal Onet.pl odwiedziło 17,36 miliona internautów. Wirtualna Polska, która w rankingu wydawców wyprzedziła konkurenta w każdej, dzielonej ze względu na urządzenia końcowe, kategorii, tym razem zachowała większą wstrzemięźliwość.

WYDAWCY

65678_2018-06-wydawcy-wszystkie.png

65679_2018-06-wydawcy-pc.png

65680_2018-06-wydawcy-mob.png

DOMENY

65681_2018-06-domeny-wszystkie.png

65682_2018-06-domeny-pc.png

65683_2018-06-domeny-mob.png

 

APLIKACJE

65684_2018-06-aplikacje.png

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz Zaloguj się »
obrazek nieczytelny
wyślij

Czytaj podobne